Marie Stránská

Mgr. Marie Stránská
lektorka první pomoci

Kromě lektorování působí v kurzech první pomoci i jako „operátorka záchranné služby“, se kterou vedou účastníci cvičné hovory a trénují neodkladnou resuscitaci v interakci s operátorem. Můžete jí potkat nebo s ní telefonovat v kurzech pro laiky i zdravotnické pracovníky.

Vystudovala obor Všeobecná sestra s následnou specializací pro intenzivní péči, posléze pak vysokoškolské obory Urgentní medicína a Veřejné zdravotnictví. Pracovala na Oddělení akutní medicíny Všeobecné fakultní nemocnice, jako výjezdová sestra a hlavně operátorka zdravotnické záchranné služby. V současné době pracuje na postu vedoucí služby na operačním středisku zdravotnické záchranné služby a jako lektorka ve firmě Life Support s.r.o.

Absolvovala výcvik Basic Life Support (BLS/AED), Advanced Life Support (ALS), Kurz ošetření polytraumatizovaného pacienta a certifikovaný kurz Rozšířená telefonická asistence na tísňové lince. Působí jako rozhodčí v mezinárodní soutěži posádek záchranné služby „Rallye Rejvíz“, kterou se svým týmem v roce 2010 vyhrála.