Jaroslav Bartoněk

Mgr. Jaroslav Bartoněk
lektor první pomoci

Ve firmě Life Support působí od roku 2015 jako lektor první pomoci a to jak v kurzech pro laickou veřejnost, tak pro zdravotnické pracovníky. Díky svému pedagogickému vzdělání i praxi dokáže první pomoc podat skutečně poutavě a tak, že její principy pochopí každý. Duší je pankáč, který ale dobře ví co je v životě důležité.

Vystudoval obor Diplomovaný zdravotnický záchranář na vyšší zdravotnické škole a posléze bakalářský a magisterský obor zaměřený na výuku pro zdravotnické obory. Od začátku své profesní kariéry pracoval jako zdravotnický záchranář u záchranné služby a souběžně několik let jako všeobecná sestra na interním oddělení. Své pedagogické vzdělání uplatňuje jako vyučující na vyšší zdravotnické škole. V současné době pracuje u záchranné služby na postu vedoucího záchranáře oblasti, jako pedagog na vyšší zdravotnické škole a jako lektor ve firmě Life Support s.r.o.

Absolvoval řadu kurzů se zdravotnickou i pedagogickou tematikou. Za svoji dobrovolnickou práci pro organizaci LATA byl v roce 2005 primátorem hl. m. Prahy a organizací Hestia oceněn cenou „Křesadlo“.