Petra Kocourková

Bc. Petra Kocourková
lektorka první pomoci

Do firmy Life Support přišla v roce 2014 a působí zde jako lektorka první pomoci. Můžete jí potkat především v kurzech zaměřených na neodkladnou resuscitaci a programech pro děti. Svým entuziasmem naprosto bezpečně strhne kohokoli, kdo na kurz přijde.

Vystudovala bakalářský program Cizí jazyky pro cestovní ruch – francouzský a ruský jazyk a posléze obor Diplomovaný zdravotnický záchranář. Pracovala jako letuška v Českých aeroliniích, jako průvodkyně po Francii, Paříži a Praze a posléze jako zdravotnický záchranář na ICU/ARO Ústřední vojenské nemocnice v Praze. V současné době je na rodičovské dovolené, provází turisty po Praze a pracuje jako lektorka ve firmě Life Support s.r.o.

Hovoří plynně anglicky, francouzsky a rusky, domluví se ale i německy a španělsky. Absolvovala kurzy Basic Life Support (BLS), Advanced Life Support (ALS) a Generic Instructor Course (GIC) pořádané Evropskou resuscitační radou. Má licenci Průvodce Prahou a Průvodce Pražského židovského muzea. Ve volném čase se věnuje kouzlení – od roku 2009 spolupracuje s francouzskou humanitární organizací Magiciens du Monde, pořádající kouzelnická představení pro děti v ústavní a nemocniční péči po celém světě.